O mně

Věřím, že nikdo by neměl procházet náročným obdobím života úplně sám.

Věřím, že změna nemusí být rychlá, aby byla skutečná.
Věřím v respekt k vlastnímu tempu, lidskost a hledání řešení, která dávají smysl konkrétnímu člověku.

Moje cesta k sobě nebyla snadná

Moje cesta k sobě nebyla rychlá ani snadná. Prošla jsem si obdobím, kdy jsem žila s nízkým sebevědomím, bez pocitu vlastní hodnoty. Dělala jsem rozhodnutí podle toho, co si myslí druzí. Potlačovala jsem své emoce, pocity i vnitřní hlas. Vztahy? Toxické. V manupilaci. Přátelství vyčerpávající. A já… postupně vyhasínající.

Když jsem ztratila samu sebe

Zažila jsem domácí násilí. Vyčerpání. Vyhoření. Strach říct „ne“. Dlouho jsem měla pocit, že si nezasloužím nic dobrého – ani lásku, ani přijetí, ani práci, která by mě naplňovala. Tohle období mě naučilo, jak hluboko se člověk může dostat, když ztratí kontakt sám se sebou.

Když přišel zlom

Ale něco se ve mně zlomilo. Postupně jsem začala chápat, že jediný člověk, který může změnit můj život, jsem já sama. Začala jsem pracovat se svou hlavou, se svými vzorci, s emocemi. Učila jsem se odpouštět – druhým i sobě. Přestala jsem se srovnávat. A konečně jsem si dovolila být sama sebou. Začala jsem si postupně stavět svůj vlastní život, od základů. Bez ohledu. Bez tlaku. S pochopením. S přijetím a láskou.

Dneska?

Žiju život v souladu sama se sebou. Dovoluji si to, co cítím. Dokážu pracovat se svými emocemi. Umím je pojmenovat a pracovat s nimi. A pustit je, když je čas. Dnes dělám práci, která mě baví a dává mi smysl. Obklopila jsem se lidmi, kteří mě nevyčerpávají, ale inspirují. Žiju v souladu se svým já. A každé ráno vstávám s pocitem, že to, co dělám, má hodnotu. Dokážu si připustit i špatné dny, a přijímám je. Je to prostor, pro další práci na sobě.

Proč sdílím tento příběh?

Svůj příběh sdílím proto, že sama znám období, kdy člověk neví, kudy dál. Vím, jak náročné a bolestivé mohou být životní změny, ale také vím, že právě za nimi často čeká větší klid, svoboda a život, který je více v souladu s námi samotnými. Dnes už věřím, že i ty nejtěžší životní kapitoly mohou být začátkem něčeho nového. Neexistuje jeden správný návod na život, ale existuje cesta. A ta začíná ve chvíli, kdy se rozhodneme udělat první krok.

Pokud cítíš, že se v některých řádcích poznáváš, možná nejsi na své cestě sama.

„Nic v životě není náhoda. Vše je tak, jak má být – a vše má svůj důvod a čas.“

📌 Proč mi můžeš věřit?📌

Více než 20 let zkušeností z justice a 5 letá praxe terapeutického koučinku mi umožňuje vidět souvislosti tam, kde je dnes možná vidět jen chaos. Společně hledáme klid, porozumění a další krok.